پنج شنبه , ۲۲ آذر ۱۳۹۷
20 درصد تخفیف نرم افزار آنالیز تصویر MIP
مایع نافذ

مایعات نافذ ماژول KLM 7

بخش مایعات نافذ ماژولKLM 7

تهیه کنندگان:سید محمد حسینی مقدم ، قاسم رشید ، مجید منصوری

آتش: تمام اقدامات احتیاطی آتش لازم باید رعایت شود (CO2، فوم و پودر خشک خاموش هستند که انواع توصیه می شود)، و در صورت آتش سوزی، هر تهویه باید ابتدا خاموش شود. ذخیره سازی: مواد شیمیایی PFD باید در یک منطقه خشک ذخیره شده، دور از حرارت و نور مستقیم خورشید. نشت: هر واسطه باید با مواد جاذب خیس کردن. حمل و نقل: مناسب اقدامات احتیاطی، بسته به نقطه اشتعال مواد شیمیایی خاص باید رعایت شود. دفع: مواد باید به عنوان ضایعات روغنی و، که در آن مقادیر زیادی درگیر هستند درمان می شود، باید به فاضلاب عمومی یا آبراه دشارژ نمی شود. تشخیص عیب مایع نافذ ممکن است مورد استفاده برای شناسایی ناپیوستگی سطح شکست و در هر گونه مواد غیر متخلخل، از جمله سرامیک فلزات، پلاستیک و. همچنین ممکن است مورد استفاده قرار گیرد برای تشخیص تخلخل در آن مواد است که نباید متخلخل، نشت در مخازن و ترک خوردگی دریل داخلی. اصل اساسی تشخیص عیب مایع نافذ است که یک مایع (معمولا نفت مبتنی بر) اعمال می شود، به سطح قبل از تمیز از مواد تحت بازرسی، و سپس مجاز به ساکن بر روی سطح برای یک زمان مشخص (از “ساکن” و یا “تماس با ما” زمان). در طول زمان توقف، و با توجه به ویژگی های آن، برخی از مایع نفوذ به هر ناپیوستگی سطح خوب توسط شعریه (یا عمل مویرگی). شعریه با کشش سطحی مایع، که باعث آن را به افزایش (یا سقوط) در مویرگ خوب یا لوله های همراه است LS است عمل، که باعث رطوبت، در زمین، به بالاترین برگ از یک درخت منتقل می شود. ارتفاع (یا عمق) که یک مایع می تواند در یک لوله مویین سفر توسط فرمول داده شده:
که در آن T = کشش سطحی مایع است. E = زاویه تماس با ما (خیس کردن زاویه) از مایع با مویرگی. P = چگالی مایع است. G = شتاب گرانش. R = شعاع مویرگی. از فرمول آن دیده می شود که یک مایع با زاویه کم و مرطوب شدن کشش سطحی نسبتا بالا (اما پایین تر از آب) یک مایع نافذ خوب تشکیل می دهند. پس از زمان توقف اختصاص داده مایع نافذ اضافی است که با دقت از سطح حذف به طوری که سطح است، دوباره، تمیز. A، پودر سفید است در کنار سطح اعمال می شود و این نیز مجاز به بر روی سطح باقی می ماند برای یک زمان معین.

۱۷-۲۶
در طول این زمان هر مایع نافذ، که وارد یک ناپیوستگی سطحی، خواهد شد (از طریق شعریه) نفوذ کند به ذرات ریز پودر، در یک روش مشابه به عمل کاغذ خشک کن، و باعث لکه در پودر. این لکه ایجاد می شود به عنوان مایع نافذ تر است که در طی اختصاص داده “توسعه دهنده” زمان کشیده شده و نشانه ای از سایت گسست سطح فراهم می کند. موارد مصرف در اولین سی ثانیه را می توان به طور کامل توسعه یافته نشانه، مشاهده شده در پایان زمان توسعه در مقایسه و ارزیابی ساخته شده از اندازه به احتمال زیاد از ناپیوستگی. به سرعت تشکیل لکه، با توسعه های بعدی بسیار کم است، می تواند یک نشان می دهد ناپیوستگی گسترده، اما کم عمق، در حالی که در ابتدا لکه نور، که به تدریج در طول یک منطقه بزرگتر گسترش می یابد می تواند یک شقاق باریکی است اما در مقایسه عمیق نشان می دهد. به عبارت دیگر: میزان رنگ آمیزی نشان می دهد عرض / عمق از گسست. وسعت رنگ آمیزی نشان می دهد حجم از گسست. توجه: این فقط یک ارزیابی تقریبی خواهد داد و به هیچ وجه یک روش دقیق از تصمیم گیری در اندازه واقعی از گسست. به درستی اعمال روش های PFD قادر به تشخیص ناپیوستگی با عرض تنها ۰٫۰۰۰۰۰۴ (۰٫۰۰۰۱in) اما دقت زیادی در نرم افزار و تکنسین های خود را مورد نیاز است نیاز به شرکت در یک دوره آموزشی مورد تایید قبل از آنها خواهد شد مجاز به اعمال روش برای قطعات هواپیما. نافذهای موجود در دو نوع اساسی هستند. نوع ۱- مایع نافذ فلورسنت:: که اضافه شده است یک رنگ، که به رنگ بسیار کمی که در نور طبیعی مشاهده آنها هستند. با این حال، زمانی که در شرایط نوری را تسخیر مشاهده و روشن با اشعه از یک لامپ بخار جیوه، نور ساطع در محدوده ماورای بنفش از طیف (اشاره به عنوان “نور سیاه و سفید)، مایع نافذ درخشان (زرد / سبز) نوع ۲ در مقابل، آبرنگ: (یا قابل مشاهده) مایع نافذ: که دارای رنگ قرمز تیره اضافه شده به مایعات نافذ به طوری که، زمانی که در حالت عادی مشاهده و یا (بهتر) افزایش یافته است، شرایط نور سفید، رنگ قرمز در تضاد به شدت در برابر پس زمینه سفید پودر توسعه .این نافذها هستند زیر طبقه بندی بیشتر با استفاده از روش، استفاده می شود که به حذف مایع نافذ اضافی را از سطح بازرسی. آنها عبارتند از: آب قابل شستشو نافذ : که در آن مایع نافذ است امولسیفایر اضافه کرد، که اجازه می دهد تا مایع نفت بر اساس به توان به راحتی از سطح را با استفاده از اسپری آب یا شستشوی حذف خواهند شد. این استفاده می شود، در درجه اول، بر روی سطوح خشن (ریخته گری و غیره).

۱۷-۲۷
penetrants ارسال امولسیون: که ساخته شده است در امولسیفایر ندارد و، در نتیجه، لازم است به درخواست یک امولسیفایر به مایع نافذ و اجازه می دهد ،، زمان امولسیون “قبل از مایع نافذ اضافی خواهد بود قادر به حذف می شود (دوباره توسط آبکی .) از سطح بازرسی این ها بر اتمام سطح درجه بالا فولادهای آلیاژی (و آلیاژهای آلومینیوم و منیزیم) در جستجو برای ترک خستگی استفاده می شود penetrants حلال قابل جابجایی: که در آن مایع نافذ اضافی را از سطح های حذف یک حلال فرار هر دو penetrants آب قابل شستشو و ارسال امولسیون (معمولا) محدود به نوع ۱ (فلورسنت) penetrants و در محیط کنترل شده از تولید و یا تعمیرات اساسی ایجاد استفاده می شود، برای پذیرش نهایی از مواد هوا و فضا حیاتی است. حلال قابل جابجایی، کنتراست رنگ (نوع ۲) penetrants آن خواهد شد که به احتمال زیاد توسط تکنسین تعمیر و نگهداری هواپیما استفاده می شود، به عنوان آنها هستند که برای کتابچه راهنمای استفاده (-در درست ‘) برنامه های کاربردی در بازرسی محدود هستند مناطق از قطعات هواپیما. حلال است که معمولا تری کلرواتان مبتنی بر، که، در حالی که فرار (تبخیر می شود و) بودن، آن را تا سمیت کم و غیر قابل اشتعال. در زمینه ” بازرسی PFD مایع نافذ، از بین بردن نافذ (حلال) و-توسعه موجود در قوطی های آئروسل های مربوطه خود را، که به طور معمول شامل ،، – روند PFD راهنما توسط تکنسین انجام می شود، با استفاده از سه ماده نخست کیت روش PFD را می توان به شکسته: ¤ آماده سازی سطح اولیه و کامل قبل از تمیز کردن از منطقه بازرسی ¤ پوشش از مناطق مجاور به سایت بازرسی ¤ استفاده از مایع نافذ (با تصریح ،، ساکن. “حذف زمان) ¤ از مایع نافذ اضافی را از سطح. ¤ نرم افزار از توسعه (و مشخص ،، توسعه “زمان). ¤ بازرسی و ضبط هیچ نشانه ای قابل توجه است. ¤ تمیز کردن و ترمیم پایان محافظ سطح. بدیهی است که اگر یک نقص پیدا شده است، گسل نیاز به اصلاح شود ، یا با یک طرح تعمیر تایید یا با جایگزینی جزء معیوب.

۱۷-۲۸
در آماده سازی سطح اولیه این منطقه از بازرسی باید به طور کامل تمیز و عاری از خوردگی خاک، چربی و یا روغن، رنگ، درمان های سطحی و آب باشد. حضور هر یک از این آلاینده ها را به مایع نافذ از ورود ناپیوستگی سطح شکست و جلوگیری می کند. رنگ باید با استفاده از یک پوست کن رنگ مورد تایید، مراقبت برای اعمال نمی استریپر به مناطق که ممکن است (به عنوان مثال Redux به مفاصل باند) با عمل آن آسیب دیده حذف خواهند شد. مراقبت مشابه با حلال مایع نافذ و مانند مفاصل است. باید دقت شود نه به آسیب سطح مواد را با کاردک به عنوان این ممکن به عنوان یک نقص به نظر می رسد. استفاده از کاردک غیر فلزی توصیه می شود، برای جلوگیری از این مشکل است. پس از حذف رنگ، سطح باید با آب شسته شده، خشک و در نهایت روغن زدایی، با اسپری منطقه با حذف حلال و اجازه می دهد آن تبخیر شود. روش های خشن ساینده باید در منطقه بازرسی استفاده می شود، به عنوان آنها تمایل به موجب ،، جریان فلز “، که لب ها از هر سطح ترک را پوشش خواهد داد و جلوگیری از نفوذ مایع نافذ. اگر چنین روش باید استفاده شود (برای حذف خیره سپرده خوردگی، سوخته در کربن یا غیره نفت)، پس از آن ممکن است لازم باشد به استخدام برخی از فرایند اچ سطح (در صورت تصویب) به حذف ،، آغشته “فلز. قبل از استفاده از روش های PFD، مناطق مجاور به محل بازرسی باید توسط پوشش خاموش، برای جلوگیری از آلودگی توسط مواد شیمیایی از قطعات الکترونیکی و سایر مواد ناسازگار، و برای محدود کردن روش به جای کثیف به کوچکترین منطقه ممکن است محافظت می شود،. مایع نافذ باید به سطح تمیز (و روغن زدایی) و یا با فرو بردن و یا swabbing اعمال می شود، با استفاده از اسپری، قلم مو. مایع نافذ باید در سطح برای زمان تماس توصیه می شود را ترک کرد و در طول این زمان، باید مرطوب نگه داشته شود. اگر مایع نافذ خشک بر روی سطح (و در هر نرم افزار) آن خواهد شد بسیار دشوار است برای حذف و کل منطقه خواهد شد که قبل از فرایند می تواند دوباره اقدام به کاملا تمیز. نکته: اگر قطعات بیش از حد گرم هستند، پس از خشک شدن زودرس خطر آشکاری است. در حالت ایده آل درجه حرارت از قسمت باید در طیف وسیعی از ۵ ° C-40 ° C باشد. خارج از این محدوده دما، استفاده از روش PFD مراقبت نیاز، چرا که:. ¤ در دماهای پایین، فلزات ،، عرق “و رطوبت منجر خواهد منطقه را آلوده، همچنانکه اشاره شد ¤ افزایش ویسکوزیته مایع نافذ، در دماهای پایین، یک افزایش در زمان توقف است.

۱۷-۲۹
تبخیر حلال (و حامل حلال پودر توسعه دهنده) خواهد شد در طول دماهای پایین عقب افتاده. با این کار در تاری نشانه منجر شود. ¤ در دماهای بالاتر نرخ تبخیر بسیار کوتاه تر است و به خیس کردن مکرر ان با مایع نافذ نیاز است برای جلوگیری از خشک شدن سطح آن.تعداد دفعات هم معمولا به دما، بافت سطح و اندازه بستگی دارد. به طور معمول،زمان ۵-۳۰ دقیقه توصیه می شود. حذف مایع نافذ سطحی بیش از حد معمول،نادرست است و نتایج ضعیف میشود. روشی که توصیه می شود، با استفاده از یک اسپری پاک کننده مبتنی بر حلال است، که ابتدا به حذف مایع نافذ اضافی با یک پارچه تمیز بدون پرز  (یا کاغذ پاک کن) میپردازیم. بعد از مقدار کمی پاک کردن باید از یک پارچه تمیز دیگر استفاده شود و سطح را با پارچه مرطوب پاک کنیم تا سطح کاملا تمیز شود. پاک کردن باید با دقت و تنها در یک جهت انجام شود. استفاده از توسعه دهنده نیز یک مرحله بسیار حساسی از روند PFDاست و نیازمنده درجه ای از مهارت در  تکنسینها میباشد که اگر نقص خستگی کوچکی وجود داشته باشد کشف شود. توسعه دهندگان هم از  پودرهای خشک تشکیل شده اند، و یا از پودر مخلوط در مایع است. توسعه دهندگان پودر خشک با استفاده از puffersکه اسلحه اسپری الکترواستاتیک هستند و یا با استفاده از یک ،، طوفان گرد و غبار “کابینه اعمال پودر توسعه مایع انجام می شود. به عنوان طبقه: ¤ آب محلول توسعه دهندگان: که در آن ذرات ریز در محلول هستند با آب را در همان راه به عنوان قند در چای .¤ به حالت تعلیق آب حل می شود توسعه دهندگان: که در آن ذرات ریز در آب در همان راه به عنوان شن و ماسه به حالت تعلیق باقی مانده در آب معلق و می کند حل نیست ¤ مرطوب (غیر آبی)، حلال است. توسعه دهندگان مبتنی بر: که در آن پودر میکروسکوپی ذرات در یک حلال فرار معلق شده است.

۱۷-۳۰

درخواست انجام پروژه آنالیز تصویر

همچنین ببینید

تیتانیوم و آلیاژهای آن

تیتانیوم و آلیاژهای تیتانیوم   شکل دهی تیتانیوم و آلیاژهای تیتانیوم: تیتانیوم و آلیاژهای آن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.